Kontakt

Gromadzimy rodzinne pamiątki związane z naszą lokalną historią. Jeżeli chcecie się Państwo z nami skontaktować, poniżej podajemy dane naszego muzeum. 

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej

Tu jesteśmy

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej znajduje się w Oświęcimiu przy ulicy Kolbego 2A.

Nasza siedziba mieści się na obrzeżach miasta w pobliżu rzeki Soły w dawnym budynku Lagerhausu. Sąsiaduje z instytucjami: Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, Małopolską Uczelnią Państwową im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu i Centrum Dialogu i Modlitwy.

Muzeum jest dobrze skomunikowane z centrum miasta i okolicznymi miejscowościami.

Do muzeum można się dostać na wiele sposobów:

Komunikacją miejską: w pobliżu muzeum znajduje się przystanek autobusowy „Uczelnia PWSZ” do którego dojeżdżają linie MZK z Oświęcimia i okolicznych miejscowości – 1, 16, 18, 19, 24, 25, 26, 27, 28, 29. Połączenia powrotne są realizowane z przystanku znajdującego się po drugiej stronie ulicy, jak również z przystanku „Oświęcim Społem” (obok dawnej bramy wjazdowej na główny parking PMA-B)

Rowerem: obok muzeum przebiega licząca 230 km Małopolska Wiślana Trasa Rowerowa zapewniająca wygodny i bezpieczny przejazd malowniczymi trasami. Przejazd z Krakowa zajmuje około 3-4 godzin. Muzeum uzyskało status Miejsca Przyjaznego Rowerzystom. Na odwiedzających muzeum na rowerze czeka bezpłatny parking rowerowy, jak również podstawowe narzędzia do naprawy rowerów. W przypadku dojazdu na rowerze z Krakowa, istnieją liczne połączenia kolejowe, pozwalające na powrót z rowerem w komfortowych warunkach.

Samochodem: dla zmotoryzowanych przygotowaliśmy 46 miejsc parkingowych, z tego 2 dla niepełnosprawnych i 2 dla autokarów. Wygodny dojazd zapewniają dwie bramy wjazdowe – od strony ul. Kolbego i od ul. Leszczyńskiej. Parking dla odwiedzających muzeum jest bezpłatny.

Spacerem: dojście do muzeum pieszo z dworca PKP ulicami Wyzwolenia i Leszczyńskiej zajmuje około 20 minut. Mieszkańcy Zasola, Starego Miasta, Błoń, Starych Stawów i osiedla Chemików mogą do nas dotrzeć kierując się ulicą Jaracza od parku Zasole, następnie idąc ulicą Leszczyńskiej lub wybrać trasę chodnikiem przy ulicy Legionów wzdłuż muru Muzeum Auschwitz-Birkenau.