Stwórz z nami wyjątkowy

Portret Mieszkańców

Jeśli bliska Ci jest idea pomocy drugiemu człowiekowi, wyślij swoje zdjęcie. Pokaż, że pamięć o wspaniałych ludziach, którzy z narażeniem zdrowia i życia nieśli pomoc więźniom niemieckiego obozu zagłady Auschwitz, jest wciąż żywa. Wasze fotografie znajdą się na ekspozycji stałej Muzeum Pamięci.Będą także prezentowane na naszej stronie internetowej.

Celem projektu jest stworzenie zbiorowego, współczesnego portretu mieszkańców ziemi oświęcimskiej w wersji elektronicznej. Ma on na celu pokazanie osób, którym bliska jest idea pomocowości, a poprzez to upamiętnienie bohaterek i bohaterów, którzy z narażeniem zdrowia i życia nieśli pomoc więźniom niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz.

W ramach projektu można przesłać od jednego do maksymalnie pięciu współczesnych zdjęć z wizerunkami osób np. portretów czy zbiorowych zdjęć rodzinnych. Mogą to być tylko mieszkańcy powiatu oświęcimskiego na tle widoku charakterystycznego dla ziemi oświęcimskiej (obiektu, ulicy itp.). Dopuszczalne są autoportrety – selfie.

Przesłane zdjęcia zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.muzeumpamieci.pl. Docelowo mają stanowić część ekspozycji stałej Muzeum Pamięci, której otwarcie planowane jest na początku 2022 roku.

Wyślij swoje zdjęcie za pośrednictwem poniższego formularza

  Dodaj zdjęcie jako załącznik:

  Proszę załączyć plik w formacie .jpg. Rozmiar pliku max. 6MB


  Dołącz do nas! Stwórzmy współczesny

  PORTRET MIESZKAŃCÓW

  Portret mieszkańców
  Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej
  Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
  Powiat Oświęcimski logotyp