Standardy Ochrony Małoletnich

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej jest miejscem, gdzie obowiązują standardy ochrony małoletnich. 

Pamiętaj

Jeśli sam/a doznajesz krzywdy lub jesteś świadkiem krzywdzenia innego ucznia, to natychmiast powiedz o tym komuś dorosłemu:

  • pracownikowi muzeum
  • wychowawcy
  • nauczycielowi
  • innemu dorosłemu, który jest dostępny na terenie muzeum

 

Antydepresyjny telefon forum przeciw depresji:

Całodobowa infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli:

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:

Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna

Standardy Ochrony Małoletnich w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej
- wersja skrócona

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej jest miejscem, w którym podstawową zasadą  wszystkich podejmowanych czynności przez pracowników  jest działanie dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie. Każdy pracownik traktuje dziecko z szacunkiem oraz uwzględnia jego potrzeby. Rolą dorosłych jest zapewnienie im bezpiecznego środowiska,
w którym panuje troska o rozwój młodych ludzi i nie jest akceptowana żadna forma przemocy.

Wszyscy traktujemy każde dziecko z szacunkiem i uwzględniamy jego potrzeby. Niedopuszczalne jest stosowanie przemocy wobec dzieci w jakiejkolwiek formie, przez kogokolwiek – zarówno naszych pracowników, współpracownik, rodziców czy opiekunów. Na dzieci nie krzyczymy! Nie grozimy im! Nie uderzamy dzieci! 

Staramy się zapobiegać krzywdzeniu dzieci, a gdy podejrzewamy, że taka sytuacja ma miejsce, działamy tak, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo.

Odpowiedzialność za małoletnich podczas korzystania z dostępnej oferty muzeum ponoszą ich opiekunowie. Pracownik muzeum nie pozostaje sam z małoletnim podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych.

Pracownicy Muzeum w kontakcie z małoletnimi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zachowuje cierpliwość, odnosi się do nich z szacunkiem, uważnie wysłuchuje i stara się udzielić odpowiedzi, nie zawstydza, nie upokarza.

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej nie umożliwia dostępu do sieci Internet. Na terenie  Muzeum nie jest możliwe korzystanie z komputerów ze swobodnym dostępem  do sieci internet.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości, chcesz się czymś podzielić w temacie bezpieczeństwa dziecka i Polityki ochrony dzieci: skontaktuj się z nami: 33/447-40-84 lub napisz biuro@muzeumpamieci.pl

Potrzebujesz wsparcia: 

Jesteś rodzicem, opiekunem?

Możesz zadzwonić na anonimowy i bezpłatny numer telefonu 800 100 100 – telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci. Prowadzi go Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 -15:00 oraz w czwartek w dodatkowych godzinach 16:30 – 20:30.

Jeśli jesteś młodym człowiekiem, który potrzebuje rozmowy?

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, prowadzi numer telefonu zaufania: 116 111 – udziela wsparcia dzieciom i młodzieży do 18 r.ż. Telefon jest anonimowy i bezpłatny, działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Dzieci mogą porozmawiać o wszystkim: o przyjaźni, miłości, dojrzewaniu, kontaktach z rodzicami, rodzeństwem, problemach w szkole czy emocjach, których doświadczają. Gdy czują się dyskryminowane, kiedy doświadczają przemocy lub są jej świadkiem.

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH