Przy muzeum zaśpiewali Polscy Tenorzy

Występ Tenorów w Muzeum Pamięci

Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagrodziła artystów, którzy w niedzielę wystąpili na scenie ustawionej przy budynku Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Uczestników koncertu przywitały dyrektor muzeum Dorota Mleczko i członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska.

Później na scenie pojawili się Polscy Tenorzy: dr Sylwester Targosz Szalonek, Łukasz Ratajczak i Piotr Pastuszka. Fragmenty tekstów między utworami muzycznymi odczytała Nina Siwy.

W programie wydarzenia pn. „Muzycznie Historycznie – Polscy Tenorzy” znalazły się m.in. piosenki z repertuaru żydowskiego i utwory klasyczne.

Uczestników koncertu i wykonawców przywitała dyrektor Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej Dorota Mleczko
Uczestników koncertu i wykonawców przywitała członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska
Występ Tenorów w Muzeum Pamięci
Polscy Tenorzy na scenie. Z prawej Nina Siwy.
Uczestnicy koncertu
Polscy Tenorzy
Podczas koncertu

Informacja!

3 lipca (niedziela) o godz. 17.00 w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej rozpocznie się koncert pn. „Muzycznie Historycznie – Polscy Tenorzy”.

Dlatego w tym dniu muzeum będzie czynne do godz. 17.00. Ostatnie wejście w celu zwiedzenia wystawy – godz. 16.00.