
Muzeum rozpoczyna kolejny raz akcję „Pamiętamy”
Podstawowym celem akcji „Pamiętamy” jest upamiętnienie osób niosących pomoc więźniom KL Auschwitz-Birkenau oraz wyjątkowych postaci wpisanych w historię ziemi oświęcimskiej. Od kilku lat, przed Świętem
Poniżej znajdziecie Państwo całe archiwum aktualności związanych z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Podstawowym celem akcji „Pamiętamy” jest upamiętnienie osób niosących pomoc więźniom KL Auschwitz-Birkenau oraz wyjątkowych postaci wpisanych w historię ziemi oświęcimskiej. Od kilku lat, przed Świętem

Do 3 października 2025 r. na osiedlu Chemików w Oświęcimiu można oglądać wystawę czasową pt. „Dzieci z Indersdorf 1944-1948 – świadkowie i ofiary III Rzeszy”.

Tam, gdzie nie milczy ziemia – pamięć, miejsce, świadectwo” – taki tytuł nosi IV edycja projektu edukacyjnego pn. Akademia Dziedzictwa Pamięci. Jej organizatorami są: Muzeum
Od poniedziałku do piątku:
7:30 – 15:30
© 2018-2025 Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.