
Muzeum rozpoczyna kolejny raz akcję „Pamiętamy”
Podstawowym celem akcji „Pamiętamy” jest upamiętnienie osób niosących pomoc więźniom KL Auschwitz-Birkenau oraz wyjątkowych postaci wpisanych w historię ziemi oświęcimskiej. Od kilku lat, przed Świętem
Poniżej znajdziecie Państwo całe archiwum aktualności związanych z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Podstawowym celem akcji „Pamiętamy” jest upamiętnienie osób niosących pomoc więźniom KL Auschwitz-Birkenau oraz wyjątkowych postaci wpisanych w historię ziemi oświęcimskiej. Od kilku lat, przed Świętem

Do 3 października 2025 r. na osiedlu Chemików w Oświęcimiu można oglądać wystawę czasową pt. „Dzieci z Indersdorf 1944-1948 – świadkowie i ofiary III Rzeszy”.

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza młodzież na dwa bezpłatne warsztaty z cyklu „Tysiąclecie Korony Polskiej – od legend do tradycji”. To znakomita okazja, by

Zapraszamy na żywą lekcję historii! Podczas dwugodzinnych warsztatów przeniesiemy się do świata średniowiecznych dworów. Uczestnicy poznają zasady etykiety, zobaczą przykładowe stroje z epoki oraz wezmą
Od poniedziałku do piątku:
7:30 – 15:30
© 2018-2025 Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.