Koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu Chóru Opery Krakowskiej

Koncert Bożonarodzeniowy w Muzeum Pamięci

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej ma przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie –  Koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu Chóru Opery Krakowskiej, który odbędzie się 29 grudnia 2023 roku o godz. 19 w zasolańskim kościele pw. Św. Józefa w Oświęcimiu. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

W programie znalazły się utwory, które za pomocą dźwięków i słów poruszają serca i oddają niezwykły nastrój okresu świątecznego. W całości zostanie wykonana Kantata Bożonarodzeniowa „Pierwsza Kolęda” autorstwa Johna W. Petersona. Chór zaśpiewa utwór w polskiej wersji językowej. W ten niezwykły wieczór zabrzmią również bliskie każdemu tradycyjne, polskie kolędy – między innymi „Bóg się rodzi” „Gdy śliczna Panna”, „Z narodzenia Pana”.

Kunszt Artystów Opery Krakowskiej dopełni pełne artyzmu oświetlenie, które wraz z pięknem świątyni Św. Józefa zapewni wyjątkowy nastrój i niezapomniane przeżycie. Chór Opery Krakowskiej wystąpi pod batutą swojego Kierownika – Maestro Janusza Wierzgacza. Akompaniować na fortepianie będzie Olga Piotrowska-Cender. Wraz z Chórem wystąpią soliści: Joanna Wacławska, Anna Wodyńska-Piętka, Agata Flondro, Anna Gajdzik-Krzyżanowska, Rafał Piętka-Wodyński, Michał Błocki, Łukasz Lelek, Jacek Wróbel.

Patronat nad wydarzeniem objęła Pani Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Serdecznie zapraszamy!