Muzeum szuka pamiątek po Igorze Mitoraju

Rzeźba Igora Mitoraja pt. „Asklepios” znajduje się na wystawie stałej Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej
Facebook
Twitter
LinkedIn

Rok 2024 to rok Igora Mitoraja. Z tej okazji Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej w marcu organizuje spotkanie poświęcone życiu i twórczości wybitnego artysty. Na towarzyszącej wydarzeniu wystawie czasowej oprócz dzieł Mistrza ze swoich zbiorów pokaże pamiątki znajdujące się w prywatnych archiwach mieszkańców. Są już pierwsze zgłoszenia.

Przypomnijmy, że w ub.r. muzeum zorganizowało w swojej siedzibie „Spotkanie przy kawie z Igorem Mitorajem” połączone z obchodami 79. rocznicy urodzin artysty. Sala konferencyjna wypełniła się po brzegi wielbicielami jego twórczości. To wówczas, podczas rozmów, okazało się, że wiele osób ma różnego rodzaju przedmioty związane z twórcą, który wychował się w Grojcu koło Oświęcimia. Również wtedy pojawił się pomysł, by w roku 2024 – roku okrągłych rocznic – urodzin (80) i śmierci (10) Igora Mitoraja stworzyć wystawę czasową z pamiątkami po nim i dziełami ze zbiorów MPMZO.

Na tegoroczny apel muzeum od razu odpowiedziały dwie uczestniczki spotkania sprzed roku – Joanna Chrząszcz i Edyta Mitoraj. Dzięki nim na marcowej wystawie będzie można zobaczyć bilet wstępu na wystawę Igora Mitoraja, plakat i album z jego autografami i dedykacją oraz, uwaga: zestaw nigdy niepublikowanych fotografii autorstwa Joanny Chrząszcz z wystawy Mistrza w Krakowie w 1993 roku.

Wszystkich, którzy chcieliby wypożyczyć na rocznicową wystawę czasową przedmioty związane z Igorem Mitorajem prosimy o kontakt telefoniczny: 33/447-40-84 lub e-mail: biuro@muzeumpamieci.pl

Na zgłoszenia czekamy do 29 lutego. W przypadku zgłoszenia po terminie nie gwarantujemy prezentacji przedmiotów na wystawie.

Rzeźba Igora Mitoraja pt. „Asklepios” znajduje się na wystawie stałej Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej
Rzeźba Igora Mitoraja pt. „Asklepios” znajduje się na wystawie stałej Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.