Muzycznie i historycznie w muzeum

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza 3 lipca o godz. 17.00 na koncert z fragmentami wspomnień wojennych.

Na tarasie przy muzealnym budynku wystąpią Polscy Tenorzy: dr Sylwester Targosz Szalonek, Łukasz Ratajczak i Piotr Pastuszka. Fragmenty tekstów między utworami muzycznymi odczyta Nina Siwy. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych koncert zostanie przeniesiony do sali konferencyjnej wewnątrz obiektu.

W programie wydarzenia pn. „Muzycznie Historycznie – Polscy Tenorzy” znalazły się m.in. piosenki z repertuaru żydowskiego „Mein jidische Mame”, utwory klasyczne „Nawet nie wiesz, jak mi źle”, „Matko moja ja wiem” i piosenki nostalgiczne, takie jak np.: „Lubię wracać tam, gdzie byłem” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego.

Wstęp jest bezpłatny.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału w wydarzeniu do 1 lipca. Tel.: 33 447 40 84, e-mail: biuro@muzeumpamieci.pl