Niezwykłe spotkanie z historią i twórczością Igora Mitoraja

Życie i twórczość Igora Mitoraja
Facebook
Twitter
LinkedIn

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza do udziału w spotkaniu poświęconym twórcy światowej sławy Igorowi Mitorajowi, które rozpocznie się 24 marca o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Muzeum  przy ul. Kolbego 2A w Oświęcimiu. 

Poprzez to wydarzenie, Muzeum we współpracy z  Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie w szczególny sposób  zamierza uhonorować artystę Igora Mitoraja –   w  80. rocznicę  urodzin i 10. rocznicę śmierci, które przypadają w 2024 r.

W trakcie spotkania, w rozmowach  o życiu i twórczości artysty wezmą udział: prof. Czesław Dźwigaj – ASP Kraków, prof. Jan Tutaj – ASP Kraków i prof. Jerzy Nowakowski – ASP Kraków. Moderatorem będzie pisarka Agnieszka Stabro, autorka książki o artyście. W drugiej części spotkania swoimi wspomnieniami podzielą się osoby – głownie mieszkańcy ziemi oświęcimskiej, które miały okazję, w różnych okolicznościach, spotkać się z Mistrzem. 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rezerwację i potwierdzenie udziału do 20 marca 2024 r. telefonicznie: 33 447 40 84 lub e-mailem: biuro@muzeumpamieci.pl

Spotkaniu towarzyszyć będzie również  otwarcie  wystawy czasowej  pt. „Odkrywamy artystów ziemi oświęcimskiej – Igor Mitoraj”,  na której znajdą Państwo  m.in. wiele nieznanych zdjęć artysty  z prywatnych archiwów, będą też książki i plakaty z dedykacjami czy wykonany przez artystę… żyrandol.  Usytuowana w holu głównym wystawa będzie dostępna  do końca kwietnia 2024 r.

Honorowy patronat  nad wydarzeniem objęła Pani Iwona Gibas, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.Patronatu udzielił również prof. dr hab. Andrzej Bednarczyk, Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Spotkanie z historią i twórczością Igora Mitoraja.