O Igorze Mitoraju na żywo w internecie

Nie ma już wolnych miejsc na „Spotkanie z historią i twórczością Igora Mitoraja” w niedzielę 24 marca. Zainteresowani tym wydarzeniem w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej będą mogli śledzić jego przebieg na żywo w internecie. Rozpoczęcie transmisji na stronie www.muzeumpamieci.pl o godz. 16.00.

Poprzez to spotkanie muzeum we współpracy z  Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie w szczególny sposób  zamierza uhonorować artystę Igora Mitoraja – w  80. rocznicę  urodzin i 10. rocznicę śmierci, które przypadają w 2024 r.

W rozmowach  o życiu i twórczości artysty wezmą udział: prof. Czesław Dźwigaj – ASP Kraków, prof. Jan Tutaj – ASP Kraków i prof. Jerzy Nowakowski – ASP Kraków. Moderatorem będzie pisarka Agnieszka Stabro, autorka książki o artyście. W drugiej części spotkania swoimi wspomnieniami podzielą się osoby – głownie mieszkańcy ziemi oświęcimskiej, które miały okazję, w różnych okolicznościach, spotkać się z Mistrzem. Spotkaniu towarzyszyć będzie również  otwarcie  wystawy czasowej  pt. „Odkrywamy artystów ziemi oświęcimskiej – Igor Mitoraj”.

Honorowy patronat  nad wydarzeniem objęła Pani Iwona Gibas, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Patronatu udzielił również prof. dr hab. Andrzej Bednarczyk, Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.