Spotkanie z historią – śladami wypędzonych mieszkańców

Spacer po Oświęcimiu

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza 13 kwietnia 2024 r. o godz. 10.00 na spacer po Oświęcimiu śladami mieszkańców wypędzonych w czasie II wojny światowej. Będzie on połączony ze zwiedzaniem OMAG-u. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Zbiórka w Rynku Głównym przy kamienicy Ślebarskich (siedziba sądu rejonowego) o godz. 10.00. W trakcie sobotniego spotkania z historią można będzie dowiedzieć się, w jaki sposób przebiegały wysiedlenia prowadzone w mieście i sąsiednich miejscowościach przez niemieckich okupantów. Ważną częścią spaceru będzie odwiedzenie miejsc, w których byli gromadzeni mieszkańcy i ich mienie przed wywózką.

Na godz. 11.15 organizatorzy zaplanowali przejazd autobusem z placu Kościuszki do OMAG-u, gdzie nastąpi zwiedzanie zakładu. Planowane zakończenie spaceru – około godz. 13.00.

Partnerem wydarzenia jest Fabryka Maszyn i Urządzeń OMAG Sp. z o.o.

Zapisy pod numerem telefonu: 33 447 40 84 przyjmujemy do 8 kwietnia. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

*****

Do wzięcia udziału w warsztacie edukacyjnym pt. „Wcześnie rano obudził mnie…”, poświęconym wysiedleniom pod strefę interesów KL Auschwitz zapraszają edukatorki z Działu Edukacji Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Multimedialne zajęcia są skierowane do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Więcej informacji: tel. 33 447 40 84, e-mail: edukacja@muzeumpamieci.pl