Świętujcie z nami obchody 40-lecia wizyty Papieża Polaka na Ziemi Oświęcimskiej!

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na dwudniowe obchody 40-lecia wizyty św. Jana Pawła II na Ziemi Oświęcimskiej. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 7 do 8 czerwca.

Obchody rozpoczną się w piątek, 7 czerwca o godzinie 12.00 na Rynku Starego Miasta, gdzie zostanie otwarta wystawa zdjęć z pobytu Jana Pawła II na terenie byłego obozu Auschwitz-Birkenau. O godzinie 12.30 został zaplanowany koncert pn. „Fortepiany Wolności”, podczas którego będzie można wysłuchać ulubionych utworów Papieża Polaka.

Dzień później, 8 czerwca (sobota), o godzinie 17.00 w Ośrodku św. Jana Pawła II przy kościele św. Maksymiliana na Osiedlu Chemików odbędzie się odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej pobyt Papieża Polaka na Ziemi Oświęcimskiej. Tablica została ufundowana przez Stowarzyszenie Opozycji Niepodległościowej i Represjonowanych 1956-1989 w Oświęcimiu. Z kolei o godzinie 18.00 mieszkańcy oraz zaproszeni goście będą mieli okazję wziąć udział w eucharystii sprawowanej w kościele św. Maksymiliana pod przewodnictwem księdza bpa. seniora Kazimierza Górnego. Natomiast o godzinie 19.00 zapraszamy na spotkanie z osobistym fotografem św. Jana Pawła II – Arturo Mari z Rzymu.

Organizatorzy:
Parafia św. Maksymiliana w Oświęcimiu, Urząd Miasta Oświęcim
Patronaty Honorowe:
Ks. Biskup Roman Pindel Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Janusz Chwierut Prezydent Miasta Oświęcim

Partnerzy:
Muzeum Auschwitz-Birkenau, Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej, Miejska Biblioteka Publiczna, Centrum św. Maksymiliana w Harmężach, Kraków Airport im. Jana Pawła II