Trwa nabór do nagród Województwa Małopolskiego za działalność kulturalną

200 tys. zł to łączna pula pieniędzy, które Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył w 2024 r. na cztery nagrody za działalność kulturalną, prowadzoną w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, etnografii oraz zachowania lokalnej tożsamości kulturalnej w Małopolsce, a także historii i pamięci o dziedzictwie regionu.

Do 15 lutego 2024 r. trwa nabór wniosków do czterech nagród:
– Małopolskiej Nagrody Twórczości,
– Nagrody Województwa Małopolskiego „Pamięć i Tożsamość”,
– Nagrody Województwa Małopolskiego im. Romana Reinfussa za wybitne i szczególne osiągnięcia w dziedzinie zachowania lokalnej tożsamości kulturalnej w Małopolsce,
– Nagrody Województwa Małopolskiego im. Władysława Orkana za propagowanie idei regionalizmu oraz wybitne osiągnięcia w dziedzinie działalności artystycznej i kulturalnej lokalnych wspólnot Małopolski.

O prestiżowe wyróżnienia Województwa mogą się ubiegać pasjonaci dziedzictwa regionalnego, animatorzy folkloru i tradycji, twórcy regionalni i artyści działający w obszarach: muzyki, sztuki, literatury i multimediów oraz patrioci i edukatorzy historii regionalnej.

Więcej o nagrodach i zasadach naboru wniosków:
www.malopolska.pl/nagrodykultura