Trwa remont przyszłej siedziby Muzeum Pamięci

Miesiąc po podpisaniu umowy na modernizację budynku tzw. Lagerhausu, na placu budowy wizytę złożyły dyrektor Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej Dorota Mleczko wraz z członkinią zarządu powiatu oświęcimskiego Teresą Jankowską.

Po obiekcie oprowadzał je kierownik robót Mateusz Kutaś. Poinformował jednocześnie o przebiegu prac już wykonanych i tych, zaplanowanych na najbliższe dni.

Na wszystkich kondygnacjach trwają obecnie zaawansowane prace porządkowo-przygotowawcze przed dalszymi robotami budowlanymi. Przed wejściem rośnie góra gruzu wywiezionego z wnętrza obiektu. Najbardziej zwraca uwagę brak dachu, który tymczasowo został rozebrany. Poukładane równo na placu dachówki czekają na ponowne położenie.

Za adaptację budynku na potrzeby Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej odpowiada oświęcimska firma Arco System sp. z o.o. Obiekt znajduje się przy ulicy św. Maksymiliana Kolbego 2A w Oświęcimiu. Planowane rozpoczęcie działalności Muzeum Pamięci w nowym miejscu to początek 2022 roku.[vc_empty_space][thb_image retina=”retina_size” image=”1505″][/thb_image][vc_empty_space][thb_image retina=”retina_size” image=”1507″][/thb_image]