Zapraszamy do stworzenia zbiorowego portretu mieszkańców

Portret mieszkańców
Facebook
Twitter
LinkedIn

To przedsięwzięcie jest doskonałą okazją, by stać się częścią wspaniałej historii ziemi oświęcimskiej. Możesz bowiem przesłać swoje zdjęcie i stworzyć wraz z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zbiorowy portret osób, którym bliska jest idea pomocowości.

Misją Muzeum Pamięci jest prowadzenie działań upamiętniających mieszkańców ziemi oświęcimskiej, ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej i pomocy, jaką niejednokrotnie z narażeniem życia nieśli oni więźniom niemieckiego KL Auschwitz. Głównym celem muzeum jest stworzenie nowoczesnego centrum gromadzenia i opracowywania materiałów dokumentujących ludzkie losy w kontekście historycznym.

Obecnie trwają prace modernizacyjne związane z dostosowaniem budynku tzw. Lagerhausu w Oświęcimiu do potrzeb MPMZO. Na ukończeniu są także prace projektowe dotyczące ekspozycji stałej.

Jednym z ważnych elementów tej ekspozycji ma być zbiorowy portret mieszkańców ziemi oświęcimskiej, którym idea pomocowości jest szczególnie bliska. Chcemy w ten sposób pokazać, że pamięć o bohaterkach i bohaterach, którzy z narażeniem zdrowia oraz życia nieśli pomoc więźniom niemieckiego obozu Auschwitz, jest wciąż żywa.

Na etapie tworzenia scenariusza zrodził się pomysł zaproszenia wszystkich chętnych mieszkańców ziemi oświęcimskiej do wspólnego zdjęcia. Jednak ze względu na pandemię i obostrzenia z niej wynikające, nie jest to możliwe. Dlatego też proponujemy inne wspólne i, co niezwykle istotne, bezpieczne działanie – powiedziała Dorota Mleczko, dyrektor Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Co należy zrobić? To bardzo proste. Jeśli bliska Ci jest idea pomocy drugiemu człowiekowi i mieszkasz w powiecie oświęcimskim, prześlij do nas swoje zdjęcie (może być selfie) za pomocą formularza na stronie internetowej Muzeum Pamięci:

www.muzeumpamieci.pl/naszportret

 Ważne, żeby w tle znalazł się element charakterystyczny dla ziemi oświęcimskiej.

Nadsyłane przez Was zdjęcia będziemy sukcesywnie zamieszczać na naszej stronie internetowej, a docelowo staną się jednym z ważnych elementów powstającej wystawy stałej Muzeum Pamięci.

Formularz oraz dodatkowe informacje związane z projektem znajdziecie pod adresem:

www.muzeumpamieci.pl/naszportret

Portret mieszkańców