Logotypy do projektu finansowanego przez Unię Europejską - Krajowy Plan Odbudowy
Muzeum realizuje przedsięwzięcie ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach Inwestycji A2.5.1: Program wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju. >>Dowiedz się więcej

Anna Seniuk w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej

Anna Seniuk monodram - grafika promocyjna
Facebook
Twitter
LinkedIn

Wybitna polska aktorka wystąpi w monodramie pt. „Księga ziół (i nie tylko…)”. Miłość, zdrowie, spokój, teatr, dobre życie – gdzie szukać odpowiedzi na tak ważkie tematy? Tego dowiecie się w muzeum 30 marca (niedziela) o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Przedstawienie powstało z inicjatywy Anny Seniuk i jest w pełni autorską wypowiedzią sceniczną, swoistą wiwisekcją własnej drogi artystycznej i doświadczeń życiowych. Aktorka zabiera publiczność w teatralną i poetycką podróż, prowadząc ją z właściwą sobie inteligencją, dowcipem i wdziękiem. 

W spektaklu, obok fragmentów z „Księgi ziół” Sándora Máraiego, pojawiają się wiersze Zbigniewa Herberta, Małgorzaty Hillar, Ludmiły Marjańskiej, Tadeusza Różewicza, Wisławy Szymborskiej, Anny Świrszczyńskiej i ks. Jana Twardowskiego, które dopełniają tematycznie wątki poruszane przez wykonawczynię. 

Scenariusz, reżyseria, wykonanie: Anna Seniuk

Tłumaczenie prozy Sándora Máraiego

Feliks Netz (Wydawnictwo Czytelnik, 2003

Anna Seniuk – aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Na co dzień związana z Teatrem Narodowym w Warszawie. Profesorka Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracowała z Kazimierzem Dejmkiem i Jerzym Jarockim. Uhonorowana m.in.: tytułem Mistrz Mowy Polskiej, Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrodą im. Ireny Solskiej za wybitne osiągnięcia aktorskie. Odznaczona została Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”.

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej

Ul. Maksymiliana Kolbego 2A w Oświęcimiu

30 marca (niedziela) godz. 16.00

Wstęp wolny

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie udziału do 21 marca 2025 r. 

Tel. 33 447 40 84, e-mail: biuro@muzeumpamieci.pl