Bezpłatne zwiedzanie wystawy i projekcja dla seniorów

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza seniorów na „Weekend seniora z kulturą”. W jego trakcie można będzie bezpłatnie zwiedzić wystawę stałą oraz obejrzeć film „Kurierka”.

Tegoroczne edycja wydarzenia powstałego z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbywa się po raz dziesiąty. Nadrzędnym celem organizacji „Weekendu seniora z kulturą” jest walka z wykluczeniem osób starszych i zachęcenie ich do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Termin tegorocznej akcji – od 29 września do 1 października – wpisuje się w obchodzony 1 października Międzynarodowy Dzień Osób Starszych zwany również Światowym Dniem Seniora.

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza do spędzenia „Weekendu seniora z kulturą” w muzealnych przestrzeniach. Od 29 września do 1 października (piątek-sobota-niedziela) seniorzy będą mogli bezpłatnie zwiedzić wystawę stałą w budynku muzeum przy ul. Kolbego 2A w Oświęcimiu (w godz. 10-18, ostatnie wejście o godz. 17).

Ponadto 1 października (niedziela) o godz. 16 muzeum zaprasza seniorów na bezpłatny, specjalny seans filmu „Kurierka” w reżyserii Marka Luzara. To niezwykła historia Władysławy Krystyny Rzepeckiej z d. Harat, podporucznik Armii Krajowej  ps. „Wanda”.  W 1943 roku jako 17-letnia dziewczyna dostarczyła do Warszawy dokumenty wykradzione przez więźniów obozu Auschwitz. Informacje zostały później wykorzystane w raporcie Jana Karskiego.

Dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia: tel. 33 447 40 84, e-mail: biuro@muzeumpamieci.pl