Całe rodziny pomagały więźniom Auschwitz

Wykład i spotkania ze świadkami historii złożą się na sesję edukacyjną pt. „Rodziny niosące pomoc więźniom KL Auschwitz”. Organizatorzy przygotowali też stacjonarne warsztaty dla młodzieży. Sesja będzie transmitowana na żywo w internecie.

Do uczestnictwa w wydarzeniu zapraszają Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej i Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Sesja rozpocznie się 20 października (piątek) o godz. 9.00 w sali konferencyjnej MPMZO przy ul. Maksymiliana Kolbego 2A w Oświęcimiu. Chwilę po otwarciu wykład pt. „Wybrane przykłady rodzin zaangażowanych w pomoc więźniom KL Auschwitz” wygłosi dr Jacek Lachendro. O godz. 10.00 rozpocznie się spotkanie ze świadkami historii. Na godz. 11.00 przewidziane jest rozpoczęcie warsztatów.

Sesja będzie transmitowana na żywo w sieci m.in. na stronie www.muzeumpamieci.pl

Udział z wykorzystaniem internetu nie wymaga rejestracji za wyjątkiem osób, które będą chciały mieć zaświadczenie. Do zapisów organizatorzy zapraszają również osoby chcące osobiście uczestniczyć w sesji czy pracować na warsztatach dla młodzieży pn. „(NIE)obojętni. Pomoc mieszkańców ziemi oświęcimskiej niesiona więźniom KL Auschwitz” (MCEAH PMAB), „Cena pomocy” (MPMZO).

Kontakt: tel. 33 447 40 84, e-mail biuro@muzeumpamieci.pl Udział można zgłaszać do 16 października 2023 r. Liczba miejsc ograniczona.

Mapa z Google z lokalizacją: