Konferencja poświęcona Awitowi Szubertowi także w internecie

Awiw Szubert Konferencja w Muzeum Pamięci

Partner wydarzeń:

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza do uczestnictwa na żywo w konferencji pn. „Awit Szubert – wielowymiarowy fotograf z Oświęcimia” wszystkich, którzy nie mogą w niej uczestniczyć osobiście.

Transmisja wydarzenia w internecie rozpocznie się 18 kwietnia (wtorek) o godz. 12.00 na stronie www.muzeumpamieci.pl.

Konferencja odbywa się przy wsparciu Partnera Wydarzenia TAURON DYSTRYBUCJA S.A.

W programie m.in.:

Wykład „Oświęcimskie i krakowskie atelier Awita Szuberta”
Prelegent: Katarzyna Marko, kustosz Muzeum Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie

Wykład „Awit Szubert – pierwszy fotograf wielickiej kopalni”
Prelegent: dr Barbara Konwerska, zastępca dyrektora ds. naukowo-badawczych Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Wykład „Szczawnickie atelier Awita Szuberta”
Prelegent: Barbara Węglarz, kustosz Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, kierownik oddziału Muzeum Pienińskiego im. Józefa Szalaya w Szlachtowej koło Szczawnicy

Konferencji towarzyszy wystawa czasowa. Są na niej eksponowane fotografie, karty pocztowe i heliograwiury autorstwa Awita Szuberta pochodzące ze zbiorów Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wystawa będzie otwarta do końca maja.