🎅🏻 List do Świętego Mikołaja. Edycja 2023

List Do Świętego Mikołaja - konkurs na 2023

Zapraszamy do udziału w IV edycji konkursu pn. „List do św. Mikołaja”. Chcemy aby tegoroczna edycja – „Święta na starej fotografii” zachęciła Was do obejrzenia mikołajkowych i świątecznych zdjęć z albumów rodziców, dziadków czy pradziadków. Na pewno usłyszycie wiele opowieści związanych z tym niezwykłym czasem.

Zadanie konkursowe jest następujące: wybierzcie jedną fotografię z rodzinnego albumu. Na kartce papieru przedstawcie scenę uchwyconą na fotografii (możliwość łączenia różnych technik plastycznych). Pamiętajcie, że bardzo ważne jest oddanie klimatu ze zdjęcia  (jeśli jest czarno-białe, zróbcie pracę konkursową w takiej właśnie tonacji). Przyjrzyjcie się, jak postacie uchwycone na zdjęciu były ubrane, w jakiej scenerii zostały sfotografowane.  Liczy się dbałość o szczegół, estetyka pracy, wnikliwa obserwacja i zgodność z tematem. Na odwrocie zostawcie dopisek dotyczący roku powstania fotografii z której  skorzystaliście, co przedstawia i kto na niej jest. Do pracy konkursowej dołączcie również kserokopię fotografii.

Na Wasze prace czekamy do dnia 11 grudnia 2023 r.do godziny 15:00. Prace można dostarczyć osobiście do siedziby muzeum lub za pośrednictwem poczty na adres: Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej, ul. Maksymiliana Kolbego 2A, 32-600 Oświęcim.
Pamiętajcie o dołączeniu karty zgłoszeniowej.

>> Karta zgłoszenia

>> Regulamin konkursu

>> Klauzula informacyjna RODO

Film promocyjny konkursu „List do św. Mikołaja. Edycja 2023”