Mieszkańcy Ziemi Oświęcimskiej wspólnie tworzą historię

Od samego początku powstania nowej instytucji kultury jaką jest Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej (MPMZO), mieszkańcy tej Ziemi, ale i okolicy sukcesywnie przyczyniają się do powiększania zbiorów Muzeum. Do kolekcji trafiają kolejne unikatowe zdjęcia, pamiątki. Darczyńcy chętnie dzielą się także swoimi wspomnieniami.

Z miesiąca na miesiąc powiększa się liczba osób, które przyczyniają się do powiększania kolekcji Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

– Wychodzimy do mieszkańców oraz osób zainteresowanych działalnością naszej instytucji także poprzez social media – zaznacza dyrektor Muzeum Dorota Mleczko i dodaje. – Zdajemy sobie sprawę, że to obecnie jeden z lepszych sposobów, aby z naszym przekazem dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zdjęcia publikowane na instagramowym profilu Muzeum. – Dzięki szerokiej palecie unikatowych fotografii, jakie posiadamy w naszej kolekcji, regularnie powiększa się także grono osób, które śledzą nasz profil w oczekiwaniu na kolejne zdjęcia – zaznacza dyrektor MPMZO.

A to właśnie fotografie oraz dokumenty coraz częściej trafiają do zbiorów Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. – Praktycznie z każdego zakątka Powiatu Oświęcimskiego docierają do nas sygnały od osób, które chcą włączyć się w powiększanie naszej kolekcji. Często za wieloma fotografiami kryją się niecodzienne historie, które spisujemy, nagrywamy i dalej upubliczniamy gronu naszych odbiorców – dodaje Dorota Mleczko.

Wszystkich, którzy chcą na bieżąco śledzić informacje dotyczące muzeum zachęcamy do regularnego odwiedzania naszych kont na Instagramie, Facebooku, Twitterze oraz YouTube.

Jeżeli natomiast chcą Państwo podzielić się z nami swoimi wspomnieniami zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 334474084 lub poprzez email: joannacebulska@www.muzeumpamieci.pl