„Niedoskonałości ludzkiej natury” – wyniki konkursu

Niedoskonałości ludzkiej natury - wyniki konkursu
Facebook
Twitter
LinkedIn

Dnia 16 maja 2024 roku w siedzibie Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej odbyły się obrady jury decydujące o wynikach konkursu pn. „Niedoskonałości ludzkiej natury„. Tytuł konkursu będący jednocześnie jego hasłem przewodnim, miał na celu skłonić uczestników do refleksji na temat szeroko rozumianej niedoskonałości, w ujęciu cielesnym jak i duchowym, nawiązując do twórczości światowej sławy artysty  – Igora Mitoraja, którego 80. rocznica urodzin oraz 10. rocznica śmierci przypada właśnie w tym roku. 

Konkurs adresowany był do uczniów szkół średnich z woj. śląskiego i małopolskiego. Na konkurs wpłynęło łącznie 37 zgłoszeń z różnych dyscyplin sztuki: rzeźba, grafika, malarstwo, rysunek, plakat. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół plastycznych oraz ogólnokształcących. Z uwagi na bardzo zróżnicowany poziom nadesłanych prac komisja starała się na równi oceniać umiejętności warsztatowe jak i koncepcyjną trafność ujęcia tematu. 

Jury w składzie: dyrektor MPMZO, przewodnicząca – Dorota Mleczko, prof. dr hab. Jan Tutaj – Dziekan wydziału rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Ryszard Kwak – członek, pedagog w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Fałata w Bielsku-Białej, Martyna Paluchiewicz-Łabaj – członkini, edukatorka muzealna MPMZO postanowiło nagrodzić prace uczestników:

1 miejsce (ex aequo)

– Wiktoria Prochownik
– Estera Zieleźnik

2 miejsce (ex aequo)

– Zuzanna Ciechomska
– Wiktoria Capik

3 miejsce

-Zofia Adamkiewicz

Ponadto komisja postanowiła przyznać równorzędne wyróżnienia:

– Zuzanna Zgoda
– Kinga Michna

– Mateusz Szumiec

Uczestnicy których prace zostały ponadto zakwalifikowane do wystawy:

– Amelia Kępińska
– Dominika Wyspiańska
– Agata Łagosz
– Szymon Ciupiński
– Patrycja Burnus
– Wiktoria Mrówka

Dodatkowo komisja zadecydowała o przyznaniu nagród za udział podopiecznym  Specjalnego Ośrodka Szkolno Opiekuńczego im. Zofii Posmysz w Oświęcimiu

– Wojciech Mikołajko
– Anna Kowalczyk
– Emilia Chmiel
– Julia Zemła
– Kamila Rydzewska
– Anna Żmuda

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród dnia 24 maja 2024 r. o godz. 18:00 w siedzibie Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej

Zapraszamy na nasz portal edukacyjny, gdzie można zobaczyć nagrodzone prace:
https://edukacja.muzeumpamieci.pl/wystawy/niedoskonalosci-ludzkiej-natury/