Nowa gra terenowa. Na końcu – skarb

Uczestnicy gry terenowej „Tropami Superbohaterów”. Zajęcia są prowadzone przy budynku Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

„Tropami Superbohaterów” – tak nazywa się najnowsza propozycja edukacyjna Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Gra łączy aktywność umysłową i fizyczną uczestników w bezpiecznej przestrzeni wokół budynku muzeum.

Trwające około dwóch godzin zajęcia adresowane są do grup przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych z klas I-VI.

Uczestnicy rozwiązują zagadki, łamią szyfry, poznają historie swoich rówieśników pomagających podczas niemieckiej okupacji więźniom obozu Auschwitz, mają też do wykonania różnorodne zadania sprawnościowe i plastyczne – opowiada edukatorka muzealna Anita Bury

Na końcu gry wymagającej od uczestników kreatywnej współpracy czeka skarb.

Ta propozycja twórczego i aktywnego spędzenia czasu jest kierowana szczególnie do uczniów klas pierwszych. Wyzwania, z którymi się zmierzą w trakcie gry terenowej z pewnością znacznie przyspieszą proces integracji w nowym środowisku szkolnym.

Zgłoszenia grup na grę terenową „Tropami Superbohaterów” można składać telefonicznie: 33 447 40 84 lub e-mailem: edukacja@muzeumpamieci.pl

Obecnie w ofercie Działu Edukacji Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej znajduje się ponad 20 tematów lekcji muzealnych i warsztatów dla uczestników od 5 do 105 lat.

Więcej informacji o zajęciach i możliwości ich rezerwacji:
edukacja.muzeumpamieci.pl/warsztaty-muzealne