„Ojczyzna w naszych dźwiękach” – koncert niepodległości  w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej

„Ojczyzna w naszych dźwiękach” – koncert niepodległości w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej
Facebook
Twitter
LinkedIn

11 listopada przypada 105-ta rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej pragnie zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie – koncert patriotyczny „Ojczyzna w naszych dźwiękach” w którym wystąpi chór „Maksymalni” z Centrum św. Maksymiliana Marii Kolbego w Harmężach. Koncert odbędzie się w piątek, 10 listopada o godzinie 17.00 w siedzibie Muzeum Pamięci przy ulicy Maksymiliana Kolbego 2A. 

Artyści wykonają znane wszystkim utwory o głęboko patriotycznym charakterze, które poruszą serca słuchaczy i przywołają ducha narodowego. Wśród nich znajdą się: „Bogurodzica” i „Gaude Mater Polonia” stanowiące wyraz przynależności do kraju o bogatej historii i kulturze. Nie zabraknie pieśni legionowych i żołnierskich będących hołdem dla bohaterów i ofiar walki o wolność i niepodległość. W trakcie koncertu zaprezentowane zostaną między innymi utwory: „Rozkwitały pąki białych róż”, „Piechota”, „O mój rozmarynie”, „Wojenko”, „Legiony”, czy „Pierwsza kadrowa”. 

Muzyka patriotyczna w wykonaniu chóru „Maksymalni” przeniesie uczestników koncertu w emocjonalną podróż, której głównym przewodnikiem będzie duma z bycia Polakiem i szacunek dla historii i tradycji.

Wstęp bezpłatny.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie obecności do 7 listopada. Rezerwacji mogą Państwo dokonać telefonicznie lub mailowo. Informacje o wydarzeniu i rezerwacje dostępne są pod:

Tel. (33) 447 40 84, email: biuro@muzeumpamieci.pl