Pierwsze warsztaty od razu z kompletem uczestników

Warsztaty w muzeum dla dzieci i młodzieży

Wspomnienia kamieniami „malowane” – tak nazywały się wakacyjne warsztaty dla dzieci zorganizowane w środę w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Przez dwie godziny uczestnicy w wieku 10-12 lat, wśród nich młodzi mieszkańcy Wioski Dziecięcej w Rajsku, tworzyli z kamieni, fragmentów drewna i farb przestrzenne obrazy, których tematyką były dziecięce wspomnienia.

Powstały wspaniałe prace. Przy tym dzieci się bardzo dobrze bawiły. To twórcze spotkanie było również okazją do rozmowy o tym, jak bardzo cenne jest to, co pamiętamy – powiedziały muzealne edukatorki Anita Bury i Joanna Cebulska. Wraz z Dorotą Dziedzic – nauczycielką architektury krajobrazu w Powiatowym Zespole nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu prowadziły zajęcia. Po ich zakończeniu uczestnicy zapozowali do pamiątkowej, wspólnej fotografii z dumą prezentując wykonane przez siebie dzieła.

W środę pracował komplet młodych twórców. Również w dwóch kolejnych terminach nie ma już miejsc. Można się jeszcze zapisać na ostatni z czterech wakacyjnych warsztatów – 13 lipca.

Szczegóły:

Warsztaty w muzeum dla dzieci i młodzieży
Początek warsztatów
Trwają twórcze działania
Jeden z roboczych stołów
Czas opowiedzieć o stworzonych obrazach
Prezentacja dzieł powstałych podczas warsztatów
Pamiątkowe zdjęcie na schodach Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej