Zachęcamy do spędzenia „Wakacji z Zabytkami”

Wakacje z zabytkami

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zorganizowało kampanię pod hasłem „Wakacje z Zabytkami”. Jej celem jest prezentacja bogactwa polskiego dziedzictwa kulturowego i zachęcenie do poznania historii danego regionu.

Na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dostępna jest zakładka:
www.gov.pl/kultura/wakacje-z-zabytkami z podziałem na województwa. Ułatwi poznanie dziedzictwa kulturowego danego regionu. Klikając na konkretne województwo, można odkryć znajdujące się na jego obszarze obiekty UNESCO, pomniki historii, budowle sakralne, zamki, pałace, ogrody historyczne, rezerwaty przyrody, a także zabytki architektury i techniki, które warto odwiedzić podczas wakacji. Załączone kalendarium pozwala z kolei na wzbogacenie wycieczki o dodatkowe atrakcje – targi, festiwale, jarmarki czy wystawy – organizowane w wybranych miejscach.