Logotypy do projektu finansowanego przez Unię Europejską - Krajowy Plan Odbudowy
Muzeum realizuje przedsięwzięcie ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach Inwestycji A2.5.1: Program wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju. >>Dowiedz się więcej

Rekordowy miesiąc działu edukacji

Sala koferencyjna. Przy stolikach siedzą dzieci. Na sali znajdują się trzy edukatorki prowadzące zajęcia. Na ekranie widoczny slajd z informacją o jednym z systemów szyfrowania.
Facebook
Twitter
LinkedIn

20 warsztatów przeprowadziły w październiku 2024 r. edukatorki muzealne w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. To największa dotychczas liczba zajęć zorganizowanych przez dział edukacji w ciągu miesiąca.

Brali w nich udział m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Oświęcimiu i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzezince. Oferta edukacyjna przyciągnęła także młodych ludzi z Gliwic, Wrocławia a nawet ze Szczecina. Ponadto w październiku dwukrotnie muzealne mury odwiedzili seniorzy z Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu.

 Łącznie od początku 2024 r. w 51 warsztatach i 11 lekcjach muzealnych uczestniczyło ponad 1000 osób. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia dotyczące tajnej poczty, cenie pomocy więźniom KL Auschwitz i twarzom pomocy – lokalnym bohaterom zaangażowanym w działania pomocowe.

Taka liczba uczestników to dla nas wielki powód do radości. Cieszymy się, że coraz więcej szkół korzysta z bogatej oferty warsztatów i lekcji muzealnych. Poznawanie lokalnej historii to bardzo ważny aspekt edukacji – podkreśla edukatorka muzealna Anita Bury. Jednocześnie zachęca do udziału grach terenowych, których tematyka za każdym razem jest dopasowywana do wieku uczestników. Gry organizowane są od kwietnia do października w zależności od warunków pogodowych.

Październik 2024 r. był rekordowy również pod względem ilości ludzi odwiedzających muzeum. Wystawę stałą i wystawy czasowe zwiedziły w ciągu tego miesiąca ponad trzy tysiące turystów.

Oferta edukacyjna Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej:

https://edukacja.muzeumpamieci.pl/warsztaty-muzealne/

Sala koferencyjna. Przy stolikach siedzą dzieci. Na sali znajdują się trzy edukatorki prowadzące zajęcia. Na ekranie widoczny slajd z informacją o jednym z systemów szyfrowania.
Warsztaty z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzezince poświęcone szyfrowaniu.
Przyciemniona sala koferencyjna. Przy stolikach siedzą dzieci. Na sali znajdują się trzy edukatorki prowadzące zajęcia. Na ekranie widoczny slajd z herbami z powiatu oświęcimskiego.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Oświęcimiu podczas warsztatów poświęconych heraldyce