Rocznica wybuchu II wojny światowej. Przed nami konferencja naukowa

Facebook
Twitter
LinkedIn

W ramach zbliżających się obchodów 80-lecia wybuchu II wojny światowej Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej (w organizacji) włącza się w ogólnopolskie uroczystości. 16 września w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu zostanie zorganizowana konferencja naukowa, która będzie dotyczyła zaangażowania mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej w walki na wielu frontach II wojny światowej.

W trakcie wydarzenia goście będą mieli okazję wysłuchać referatów prelegentów, profesorów UJ oraz ciekawych historii opowiedzianych przez potomków żołnierzy walczących pod Monte Cassino.

Głównym tematem spotkania, nawiązującym do 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej, będą wątki związane z tym wydarzeniem w aspekcie historii Polski, historii lokalnej oraz przybliżenie losów mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej walczących na frontach poza granicami kraju.

Konferencji będzie towarzyszyła wystawa plenerowa poświęcona udziałowi Polaków w walkach podczas II wojny światowej. Ekspozycja będzie się składała z 18 plansz, na których zamieszczono wielkoformatowe archiwalne zdjęcia wraz z komentarzami.

Na bieżąco będziemy Państwa informować o programie wydarzenia oraz przedstawiać zaproszonych wykładowców. Warto dodać, że konferencja ma charakter otwarty i każdy może wziąć w niej udział.