Stwórz z nami aplikację

Facebook
Twitter
LinkedIn

Interesujesz się aplikacjami mobilnymi, potrafisz lub chcesz się nauczyć programować a może Twoją pasją jest UI/UX? Jeżeli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś/aś twierdząco i jesteś uczniem szkoły prowadzonej przez Powiat Oświęcimskiej – świetnie się składa. Dołącz do naszego teamu i stwórz z nami aplikację na IOS oraz Android.

Aktualnie Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej rozpoczyna nowy projekt.

– Popularność publikacji autorstwa dra Andrzeja Strzeleckiego „Topografia Pamięci. Miejsca pamięci o ofiarach Auschwitz i bohaterach ruchu oporu w latach 1939-1945 znajdujące się na Ziemi Oświęcimskiej” sprawiła, że chcielibyśmy jej treści przełożyć na język cyfrowy i przygotowywać dedykowaną aplikację mobilną, która pomoże mieszkańcom Ziemi Oświęcimskiej i wszystkim pasjonatom historii odkrywać miejsca przedstawione w książce – podkreśla Dorota Mleczko, dyrektor Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej w Oświęcimiu.

Plan zakłada, by do całości prac związanych z powstawaniem aplikacji zaangażować uczniów ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu oświęcimskiego. – Tworzenie aplikacji odbywać się będzie przy wsparciu osób związanych z rynkiem aplikacji mobilnych, co nada właściwe tempo prac nad projektem – dodaje Dorota Mleczko.

Projekt rozpocznie się we wrześniu, a proces zakończenia prac wraz z opublikowaniem gotowej aplikacji w App Store i Google Play zaplanowano na  drugą połowę listopada 2019 roku.

Wszyscy chętni, którzy chcą wziąć udział w projekcie, powinni wejść na dedykowaną podstronę: app.muzeumpamieci.pl lub napisać maila na: app@www.muzeumpamieci.pl

UWAGA! Ilość miejsc w projekcie jest ograniczona. W przypadku dużego zainteresowania o  udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń.