Stwórz z nami portret mieszkańców

Trwa nasza akcja, przez którą chcemy pokazać, że pamięć o ludziach, którzy z narażeniem zdrowia i życia nieśli pomoc więźniom niemieckiego obozu zagłady Auschwitz, jest wciąż żywa. Zrób sobie zdjęcie i przyślij je do Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Zebrane fotografie znajdą się na wystawie stałej. Są także prezentowane na naszej stronie internetowej.

Serdecznie dziękujemy za zdjęcia przekazane przez Was do tej pory. Można je zobaczyć tutaj:

www.muzeumpamieci.pl/naszportret

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej prowadzi działania upamiętniające mieszkańców ziemi oświęcimskiej, ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej i pomocy, jaką niejednokrotnie z narażeniem życia nieśli oni więźniom niemieckiego KL Auschwitz. Głównym celem muzeum jest stworzenie nowoczesnego centrum gromadzenia i opracowywania materiałów dokumentujących ludzkie losy w kontekście historycznym.

Kończą się prace modernizacyjne związane z dostosowaniem budynku tzw. Lagerhausu w Oświęcimiu do potrzeb MPMZO. Rozpoczęło się natomiast przygotowywanie muzealnej wystawy stałej. Jej ważną częścią ma być zbiorowy portret mieszkańców ziemi oświęcimskiej, którym idea pomocowości jest szczególnie bliska. Chcemy w ten sposób pokazać, że pamięć o bohaterkach i bohaterach, którzy z narażeniem zdrowia oraz życia nieśli pomoc więźniom obozu Auschwitz, jest wciąż żywa.

Co należy zrobić? To bardzo proste. Jeśli bliska Ci jest idea pomocy drugiemu człowiekowi i mieszkasz w powiecie oświęcimskim, prześlij do nas swoje zdjęcie (może być selfie). Ważne by w tle znalazł się  element charakterystyczny dla ziemi oświęcimskiej (np. budynek, krajobraz itp.).

Formularz oraz dodatkowe informacje związane z projektem znajdują się pod adresem:

www.muzeumpamieci.pl/naszportret

Portret Mieszkańców baner akcji