Szymborską Świat Malowany – zapraszamy na koncert z okazji 100-lecia urodzin Poetki

Szymborską Świat Malowany

Województwo Małopolskie i Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zapraszają na wyjątkowe, muzyczne wydarzenie – koncert „Szymborską Świat Malowany”, który odbędzie się 29 października o godzinie 16.00 w siedzibie Muzeum przy ulicy Kolbego 2A w Oświęcimiu.

Rok 2023 jest rokiem Wisławy Szymborskiej. Noblistka obchodziłaby w tym roku jubileusz 100-lecia urodzin. To wyjątkowa okazja uczczenia jednej z najwybitniejszych polskich poetek, której słowa dotykają serc czytelników na całym świecie.

W programie, który pragniemy Państwu zaproponować znajdują się wiersze Poetki do których została skomponowana muzyka. Jej autorami są Zbigniew Lemański i Amelia Lemańska. Wśród muzycznych wersji utworów, które będą mieli Państwo okazję wysłuchać znajdą się między innymi:

„Allegro ma non troppo”, „Atlantyda”, „Buffo”, „Jawność”, „Kot w pustym mieszkaniu”, „Prospekt”.

Zespół wystąpi przed Państwem w składzie:

Nina Siwy – słowo przewodnie i prowadzenie

Amelia Lemańska – wokal

Zbigniew Lemański – pianino

Tomasz Nykamowicz – perkusja i perkusjonalia

Anna Orlik – skrzypce

Bartosz Bezegłów – gitara akustyczna i elektryczna

Michał Kubik – gitara basowa i akordeon

Przed nami popołudnie pełne muzyki, poezji i refleksji. Przygotowany program stanowi podróż poprzez życie i twórczość Wisławy Szymborskiej. Okraszoną anegdotami i mało znanymi tekstami literackimi, opowieść o świecie z perspektywy wierszy Poetki.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „KULTURA DLA SENIORA” i jest objęte patronatem honorowym Pani Iwony Gibas, Członka Zarządu Województwa Małopolskiego.

Wstęp bezpłatny dla wszystkich grup wiekowych

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie obecności do 25 października. Rezerwacji mogą Państwo dokonać telefonicznie lub mailowo. Informacje o wydarzeniu i rezerwacje dostępne są pod:

Tel. (33) 447 40 84, email: biuro@muzeumpamieci.pl