Zapraszamy z okazji 11 listopada do wspólnego świętowania

Zdjęcie przedstawiające chór

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza 10 listopada na multimedialną audycję słowno-muzyczną pt. „Moja Niepodległa” przygotowaną w ramach współpracy ze Szkołą Muzyczną w Oświęcimiu. Wstęp bezpłatny.

Będzie to  trzecia odsłona muzyczna z cyklu „Muzycznie-historycznie”. W muzealnych przestrzeniach tym razem wystąpią uczniowie i nauczyciele z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. K. Szymanowskiego w Oświęcimiu. W programie przewidziano m.in. występ chóru szkolnego, recytację poezji patriotycznej, a także wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych Audycja ponadto zostanie wzbogacona o występ kwartetu smyczkowego i krótkie fragmenty okolicznościowych filmów.

Wydarzenie rozpocznie się 10 listopada (czwartek) o godz. 17.00 w budynku MPMZO przy ulicy Kolbego 2A w Oświęcimiu.

Przygotowanie chóru – Bernadeta Stawowczyk-Zemanek

Przygotowanie kwartetu smyczkowego – Jolanta Brandys

Akompaniament – Piotr Gębiś, Michał Młot, Łukasz Morawski

Przygotowanie audycji – Agnieszka Barczak