Sześć godzin z aparatami w dłoniach

Warsztaty fotograficzne w Muzeum Pamięci

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zorganizowało bezpłatny warsztat dla wszystkich zainteresowanych robieniem zdjęć i twórczością fotograficzną. W muzealnych wnętrzach swoje umiejętności doskonaliło 26 osób.

Warsztat poprowadził Michał Leja, fotograf skupiający się na dokumentowaniu życia codziennego oraz na fotografii kreacyjnej i fotografii ulicznej. Michał Leja współpracuje od wielu lat z Akademią Nikona, gdzie prowadzi szkolenia. Na swym koncie ma wiele wystaw zbiorowych oraz indywidualne pokazy multimedialne.

Podczas zajęć prowadzący opowiadał o różnych aspektach pracy z aparatami fotograficznymi, również takimi, które znajdują się w smartfonie. Zwracał np. uwagę na podstawowe umiejętności polegające na właściwym ustawieniu wartości ISO, przysłony i czasu naświetlania oraz doskonalenie technicznych umiejętności. Uczestnicy mieli również okazję ćwiczyć dobór właściwego oświetlenia fotografowanego obiektu. Za plener posłużyła nowoczesna przestrzeń wystawowa Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej – dająca wiele możliwości w zakresie kreacji kadrów, ale stanowiąca także w wielu miejscach duże wyzwanie dla osób fotografujących.

Zdjęcia z sobotnich warsztatów Konrad Rutkowski.