Muzealny kalendarz na 2023 rok

Kalendarz muzealny na 2023 rok

Czwarty w historii kalendarz wydany przez Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zawiera na swoich kartach sylwetki 12 bohaterów związanych z ziemią oświęcimską.

To kontynuacja pomysłu z 2021 roku. Jak się okazało, przygotowane na 2022 rok wydawnictwo z postaciami 13 osób szczególnie zasłużonych w niesieniu pomocy więźniom obozu Auschwitz oraz w walce z Niemcami, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Tym razem wybitne postacie prezentowane w kolejnych miesiącach to:

Władysław Dziewoński – styczeń

Zofia Gabryś (po mężu Domasik) – luty

Maria Hajdo (po mężu Wieliczko) – marzec

Józefa Hatłas (po mężu Handzlik) – kwiecień

Andrzej Harat – maj

Władysława Harat (po mężu Rzepecka) – czerwiec

Jan Jakuczek – lipiec

Kazimierz Jędrzejowski – sierpień

Maksymilian Niezgoda – wrzesień

Helena Stupka – październik

Marian Zieliński – listopad

Zofia Szewczyk (po mężu Zużałek) – grudzień

Naścienny kalendarz wydrukowany w formacie A3 na grubym, kredowym papierze jest dostępny w sklepie znajdującym się na parterze budynku Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej przy ul. Kolbego 2A w Oświęcimiu i kosztuje 15 zł. W sklepie można również kupić m.in. książki, albumy, notesy i długopisy z logo muzeum oraz magnesy, kubki i podkładki z rysunkami przedstawiającymi najpiękniejsze pałace i zamki ziemi oświęcimskiej. Obecnie sklep jest otwarty od wtorku do niedzieli w godzinach: 9.45-15.00. W poniedziałek nieczynne.

Okładka kalendarza na 2023 rok wydanego przez Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej
Karta z kalendarza, styczeń 2023.
Karta z kalendarza, luty 2023.
Karta z kalendarza, marzec 2023.
Karta z kalendarza, kwiecień 2023.
Karta z kalendarza, maj 2023.
Karta z kalendarza, czerwiec 2023.
Karta z kalendarza, lipiec 2023.
Karta z kalendarza, sierpień 2023.
Karta z kalendarza, wrzesień 2023.
Karta z kalendarza, październik 2023.
Karta z kalendarza, listopad 2023.
Karta z kalendarza, grudzień 2023.