Turyści są w Polsce bezpieczni

Spotkanie w Muzeum Pamięci z branża turystyczną

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej odwiedzili przedstawiciele branży turystycznej z Belgii, Hiszpanii i Portugalii, którzy zwiedzali Małopolskę.

Wcześnie grupa kilka dni przebywała w Warszawie. W województwie małopolskim goście byli m.in. w Wieliczce, Krakowie i Oświęcimiu. Podczas ich wizyty w mieście nad Sołą, wśród kilku miejsc, które zobaczyli znalazło się Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. O działalności muzeum opowiedziała gościom dyrektor Dorota Mleczko. Oprowadziła ich też po wystawie stałej.

Jak poinformował Krzysztof Kamiński z Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu, który towarzyszył grupie, celem podróży studyjnych było przekonanie przedstawicieli branży z Europy Zachodniej o tym, że Polska – mimo wojny w sąsiedniej Ukrainie – jest krajem bezpiecznym i przygotowanym na przyjęcie turystów. Ponadto podróże studyjne nakierowane były na  pokazanie standardowych programów turystycznych z jednoczesną prezentacją nowych produktów turystycznych i aktywności mogących wpłynąć na zwiększenie konkurencyjności Polski.