Kolejna projekcja „Kurierki” w marcu

Kadr z filmu Kurierka

12 marca (niedziela) o godz. 16 w sali konferencyjnej Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej rozpocznie się bezpłatny seans filmu „Kurierka”. Zapraszamy do zgłaszania uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Obraz w reżyserii Marka Luzara został zrealizowany w konwencji opowieści głównej bohaterki w połączeniu z najnowszymi technikami animacyjnymi.  Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej współfinansowało tę produkcję.

To niezwykła historia Władysławy Krystyny Rzepeckiej z d. Harat, podporucznik Armii Krajowej ps. „Wanda”. W 1943 roku, jako 17-letnia dziewczyna, w tajnej misji przewiozła do Warszawy dokumenty wykradzione przez więźniów obozu Auschwitz. Później wykorzystał je Jan Karski.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc osoby zainteresowane obejrzeniem „Kurierki” proszone są o wcześniejsze zgłoszenie udziału za pośrednictwem e-maila: biuro@muzeumpamieci.pl lub telefonicznie: 33 447 40 84.

Dla grup powyżej 15 osób i szkół istnieje możliwość wyświetlenia filmu w innych, ustalonych wcześniej terminach.

Trailer filmu Kurierka do obejrzenia w serwisie YouTube.