
Pamiętamy o Niezłomnych
1 marca to dzień szczególny – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, poświęcony tym, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni i do końca
Poniżej znajdziecie Państwo całe archiwum aktualności związanych z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

1 marca to dzień szczególny – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, poświęcony tym, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni i do końca

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza na otwarcie wystawy czasowej „Lawina”, organizowanej w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wernisaż odbędzie się 19 lutego

W środę, 21 stycznia, w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej odbyła się sesja edukacyjna pt. „Świadectwa ocalenia. Wyzwolenie Auschwitz i tragedia Marszu Śmierci”. Wydarzenie poświęcone

21 października 2025 roku w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu „Spotkanie z historią”. Tym razem poświęcone losom figurki Matki

Podstawowym celem akcji „Pamiętamy” jest upamiętnienie osób niosących pomoc więźniom KL Auschwitz-Birkenau oraz wyjątkowych postaci wpisanych w historię ziemi oświęcimskiej. Od kilku lat, przed Świętem

Do 3 października 2025 r. na osiedlu Chemików w Oświęcimiu można oglądać wystawę czasową pt. „Dzieci z Indersdorf 1944-1948 – świadkowie i ofiary III Rzeszy”.
Od poniedziałku do piątku:
7:30 – 15:30
© 2018-2025 Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.