Zapraszamy na koncert Filharmonii Krakowskiej „Od Wiednia do Budapesztu”.

Koncert w Muzeum Pamięci

Rok 2024 powitaliśmy koncertem „Z muzyką w Nowy Rok”, który odbył się w siedzibie Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Tymczasem rozpoczęła się kolejna edycja organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego programu  Kultura dla seniora, którego ideą jest umożliwienie obcowania z kulturą wysoką w miejscowościach w całej Małopolsce.

W ramach programu mamy przyjemność zaprosić miłośników muzyki klasycznej na koncert pt. „Od Wiednia do Budapesztu”, który odbędzie się 6 lutego 2024 roku o godzinie 17:00 w Libiąskim Centrum Kultury przy ul. Górniczej 1.

Repertuar wypełni muzyka znakomitych przedstawicieli austriackiej i węgierskiej twórczości XVIII i XIX wieku. W trakcie koncertu zostaną wykonane między innymi: utwory Johanna Straussa II, fragmenty operetek Imre Kalmana i Franza Lehara, czy niezapomniane szlagiery Wolfganga Amadeusza Mozarta jak „La ci darem la mano”, „Non piu andrai” i Aria Królowej Nocy z opery „Czarodziejski flet”.

Znakomite wykonanie muzyki wiedeńskich mistrzów zapewnią wybitni Artyści Filharmonii Krakowskiej.

Wystąpią przed Państwem:

Orkiestra Filharmonii Krakowskiej
Sławomir Chrzanowski – dyrygent
Grażyna Brodzińska – sopran
Paulina Janczaruk – sopran
Łukasz Milewski – bas
Łukasz Lech – narrator, prowadzenie

Serdecznie zapraszamy na koncert Seniorów, jak również młodszych miłośników muzyki.

Bilety: 5 zł

Rezerwacje i informacje:
Libiąskie Centrum Kultury, tel. (32) 627 12 62, e-mail: lck@libiaz.pl

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej, tel. (33) 447 40 84, e-mail: biuro@muzeumpamieci.pl

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Pani Iwona Gibas, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego