Zapraszamy na promocję książki Andrzeja Kacorzyka

Plakat przedstawiający spotkanie z Andrzejem Kacorzykiem

22 stycznia Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej organizuje w swojej siedzibie spotkanie autorskie i promocję wydawnictwa pt. „Wielka podróż zwykłych ludzi”.

Andrzej Kacorzyk to osoba dobrze znana na ziemi oświęcimskiej i poza jej granicami. Jest wicedyrektorem Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau i dyrektorem Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.  Licząca ponad 200 stron, zawierająca mnóstwo zdjęć książka jego autorstwa to opowieść o losach rodzin Kacorzyków, Kozłów, Klęczarów i Płonków.

„Dzieje tych rodzin są nierozerwalnie związane z historią Osieka, ziemi oświęcimskiej i Polski. Przenikają się i wręcz tworzą się nawzajem. Autor włącza w opowiadania rodzeństwo i bliskich, pokazując różne konteksty i punkty widzenia. Opisuje wiele ciepłych , czasem wręcz humorystycznych wydarzeń, ale nie unika również pisania o tych trudnych, przez co opowieść jest bardzo prawdziwa. Znajdziemy w niej codzienne troski i radości, marzenia i porażki” – czytamy w recenzji na IV stronie okładki napisanej przez Teresę Jankowską, członkinię zarządu powiatu oświęcimskiego.

Z kolei Andrzej Kacorzyk we wstępie zauważa: „Przypuszczam, że w jakimś sensie każda poprzedzająca nas generacja rodziców jest nie do doścignięcia. Patrząc na minione epoki, zastanawiamy się, jak mogliśmy wtedy funkcjonować. I pewno tak zostanie do końca świata; ci przed nami będą od nas lepsi, choć i oni w konkurencji z nami nie mieliby dzisiaj szans”.

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej, które jest wydawcą książki zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Kacorzykiem do swojej siedziby przy ulicy Kolbego 2A w Oświęcimiu. Rozpocznie się 22 stycznia (niedziela) o godz. 16. Wstęp bezpłatny

Plakat przedstawiający spotkanie z Andrzejem Kacorzykiem