Edukacyjny spacer po cmentarzu w Kętach

Spacer po Cmentarzu w Kętach

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej wraz z Towarzystwem Miłośników Kęt i  Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach zorganizowało w czwartek edukacyjny spacer z młodzieżą po cmentarzu w Kętach.

To nowa i ważna część projektu „Pamiętamy” realizowanego przez MPMZO od ubiegłego roku. Celem projektu jest identyfikacja grobów, w których zostały pochowane osoby niosące podczas II wojny światowej pomoc więźniom niemieckiego obozu Auschwitz oraz upamiętnienie  bohaterów z ziemi oświęcimskiej.

Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach w tematykę historyczną wprowadził pracownik kęckiego muzeum Janusz Kudłacik. Po cmentarzu oprowadzał ich Tadeusz Dryja z Towarzystwa Miłośników Kęt przybliżając sylwetki ludzi, którzy żyli nie tylko dla siebie, ale zrobili również wiele dobrego dla innych. W spacerze uczestniczyły edukatorki muzealne z MPMZO – Joanna Cebulska i Anita Bury.

Realizacja kolejnych spotkań edukacyjnych zaplanowana jest na cmentarzach w Oświęcimiu, Zatorze i Osieku.