„Gwiazdy nad Oświęcimiem…” – warsztaty modelarskie

Warsztaty modelarskie w Muzeum

9 września w ramach sesji edukacyjnej pn.” Gwiazdy nad Oświęcimiem…” odbyły się warsztaty modelarskie dla młodzieży prowadzone przez p.Łukasza Fuczka. Wzięli w nich udział: 10-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Oświęcimiu Mateusz Daczyński oraz uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Brzeszczach pod opieką Jolanty Hodur i Agaty Dziubek.

Głównym zadaniem warsztatów było sklejenie modeli samolotów wykorzystywanych podczas II wojny światowej.

Warsztaty modelarskie w Muzeum Pamięci

Warsztaty modelarskie w

Warsztaty modelarskie w Muzeum

Warsztaty w Muzeum

Pomimo ogromnego zapału i zaangażowania młodych ludzi, nie udało się dokończyć modeli, uczniowie muszą tę pracę wykonać w domu. Prezentujemy pierwsze modele, których zdjęcia do nas właśnie dotarły.

Modele sklejane przez uczniów

Zdjęcia uczestników warsztatów

Brawo Wy!!! Czekamy na kolejne samoloty!

Nagrodą dla uczniów i opiekunów będzie wycieczka edukacyjna zorganizowana przez nasze Muzeum do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.