Historia Heleny Datoń – legendy przyobozowego ruchu oporu

Historia Heleny Datoń

15 czerwca 2023 r. Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej w swojej siedzibie przy ul. Kolbego 2A w Oświęcimiu  organizuje spotkanie poświęcone niezwykłej postaci Heleny Datoń (po mężu Szpak).

O jej życiu i zaangażowaniu w pomoc więźniom KL Auschwitz opowiedzą młodsza siostra Heleny – Danuta Dyba z Krzeszowic i córka Heleny Małgorzata Boroń z Chrzanowa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00. Wstęp bezpłatny.

Organizatorzy proszą osoby zainteresowane osobistym udziałem o potwierdzenie uczestnictwa do 12 czerwca 2023 r. Tel. 33 447 40 84, e-mail: biuro@muzeumpamieci.pl

Wydarzenie z cyklu „Spotkanie ze świadkiem historii” a poświęcone postaci Heleny Datoń jest organizowane w ramach obchodów 83. rocznicy pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz i będzie transmitowane na żywo w internecie.

Więcej o Helenie Datoń oraz bezcennej darowiźnie Małgorzaty Boroń dla Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej:

Transmisja spotkania 15 czerwca 2023 r. w internecie: