Aplikacja Muzeum Pamięci

„Miejsca Pamięci” już do pobrania w Google Play

Aplikacja mobilna „Miejsca Pamięci” na podstawie publikacji dra Andrzeja Strzeleckiego  pn. „Topografia Pamięci” wydanej przez Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej jest już dostępna w sklepie Google Play.

Aplikację można pobrać wchodząc klikając tutaj.

Aplikacja Muzeum PamięciAplikację współtworzyli uczniowie szkół prowadzonych przez Powiat Oświęcimski.

Ideą projektu było zainteresowanie młodzieży lokalną historią połączoną z nowoczesną technologią. Do pracy nad aplikacją zgłosiło się trzynastu uczniów (wytrwało 12) z: Powiatowego Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu: Jakub Gałuszka, Jakub Joniec, Mateusz Kania, Krystian Korbel, Dawid Spisak, Julia Chmura, Kamil Rybarski; z Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu: Krzysztof Diaczek, Andrzej Likus; z Powiatowego Zespołu nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach:

Dominika Mińkowska, Justyna Wilk; oraz z Liceum Ogólnokształcącego im. St. Konarskiego w Oświęcimiu: Adam Romański.

Wkrótce aplikacja dostępna będzie także dla użytkowników IPhone’ów w AppStore.

© 2018-2020 Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.