Muzeum zaprasza na koncert Marty Wilk

Marta Wilk

Partner wydarzeń:

Z okazji rocznicy otwarcia wystawy stałej i działalności w nowym budynku Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej przygotowało muzyczną niespodziankę z cyklu „Muzycznie Historycznie”. 7 maja (niedziela) o godz. 17.00 w sali konferencyjnej wystąpi Marta Wilk – wokalistka, artystka scen teatralnych i musicalowych. 

Marta Wilk ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Po ukończeniu studiów współpracowała z wieloma filharmoniami i orkiestrami w Polsce i za granicą, wykonując partie mezzosopranowe.

W 2000 roku związała się z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Miała tam okazję zmierzyć się repertuarem musicalowym, biorąc udział w wielu spektaklach muzycznych t.j. „Jesus Christ Superstar”, „Rocky Horror Show”, „Evita”, „Cabaret”, „Dyzma”, „Skrzypek Na Dachu” i in.

Jest laureatką wielu festiwali m.in.: I Nagrody na Festiwalu Piosenki Francuskiej, Nagrody na Festiwalu im. Anny German, a także finalistką Festiwalu im Agnieszki Osieckiej

W 2021 roku wydała swoją pierwszą płytę „Swing&Musical forever”, która jest wynikiem jej fascynacji stylem swingowym w literaturze musicalowej.

Od ponad 20 lat zajmuje się pedagogiką. Prowadzi warsztaty wokalne w całej Polsce. Obecnie jest nauczycielem w PSM Kutno, a także starszym wykładowcą na Akademii Muzycznej w Łodzi – Katedra Musicalu

Marta Wilk w serwisie YouTube.

Podczas majowego koncertu w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej przy ul. Kolbego 2A w Oświęcimiu będzie okazja, by w doskonałym wykonaniu posłuchać takich przebojów jak np.: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Twój portret”, „Piechotą do lata”, „Dziwny jest ten świat”. 

Wstęp bezpłatny. Prosimy o potwierdzenie udziału do 2 maja: nr tel. 33 447 40 84, e-mail: biuro@muzeumpamieci.pl

Koncert z cyklu „Muzycznie Historycznie” odbywa się przy wsparciu Partnera Wydarzenia Tauron Dystrybucja S.A.

Facebook
Twitter
LinkedIn