Noc Muzeów w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej

Jest taki wieczór, kiedy dźwięk, obraz i światło łączą się, by dostarczyć niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci widzów. Tego widowiska nie można przegapić! Już 14 maja w godzinach od 18.00 do 24.00, w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza na niezwykłe wydarzenie. Widzowie będą świadkami połączenia technologii z tradycją, a powstała animacja przedstawiająca historię II wojny światowej zostanie wyświetlona na fasadzie budynku Muzeum. W maju i czerwcu wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej (MPMZO) jest otwarte dla mieszkańców od 1 maja. Od tego czasu mieszkańcy mają okazję zwiedzać niepowtarzalną wystawę stałą, której celem jest przywrócenie i ocalenie pamięci o ludziach tworzących historię ziemi oświęcimskiej i niosących pomoc więźniom obozu Auschwitz. W ramach Nocy Muzeów, już w sobotę, 14 maja Muzeum oddaje wyjątkowe muzealne przestrzenie dla zwiedzających w godzinach od 18.00 do 24.00.

Mapping w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej

Już dziś zapiszcie w kalendarzu datę 14 maja. Tuż po godzinie 21.00 na okazałej fasadzie budynku MPMZO oczom widzów ukaże się (…) Wschód słońca, światłocienie, efekty specjalne w kolorach wschodzącego słońca. W pokoju dziecięcym budzą się dzieci, po potężnym i przerażającym wybuchu bomby, która spadła niedaleko ich domu… wybuchła II wojna światowa. Tej nocy połączenie technologii z historią, teraźniejszości z przeszłością da efekt rzeczywistej projekcji i kompletnego widowiska, które zachwyci i zostanie w pamięci każdego, kto będzie miał okazję być świadkiem tego niepowtarzalnego wydarzenia. Połączenie historycznego miejsca z innowacyjną technologią mappingu 3D pozwoliło na odzwierciedlenie przerażającej historii II wojny światowej. Mapping będzie wyświetlany co pół godz. od godziny 21.00 do 22.30 (ostatni pokaz).

Data: 14 maja (sobota), w godzinach od 18.00 do 24.00

Organizator: Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej