„Pomoc miała twarz kobiety” – Konferencja popularnonaukowa

Facebook
Twitter
LinkedIn

Konferencja popularnonaukowa na temat  roli kobiet – mieszkanek ziemi oświęcimskiej – w niesieniu pomocy więźniom KL Auschwitz.

Na wydarzenie zapraszają organizatorzy: Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej oraz Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (MCEAH) w Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau.

Konferencja odbędzie się 31 marca 2022 r. o godzinie 10. 30 w formie hybrydowej – w siedzibie MCEAH przy ulicy Leszczyńskiej 15 w Oświęcimiu i online. Udział osobisty w wydarzeniu tylko za zaproszeniem, online – po wcześniejszej rejestracji. Rejestracja udziału online poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie https://www.auschwitz.org/

Działalność mieszkanek ziemi oświęcimskiej podczas II wojny światowej była znacząca i przybierała różne formy – od spontanicznej pomocy do pracy w szeregach organizacji konspiracyjnych. Kobiety z wielkim oddaniem i niezwykłą odwagą, nie bacząc na koszty i ryzyko,  zaangażowały się w pomoc więźniom KL Auschwitz.

Podczas konferencji będzie można usłyszeć cztery wykłady na temat  głównych obszarów działań pomocowych świadczonych przez kobiety oraz  specyfiki i  lokalnych uwarunkowań związanych ruchem oporu w pobliżu KL Auschwitz.

Dojazd na konferencję liniami autobusów: 26 oraz 28. Należy wysiąść na przystanku  Oświęcim – Szajny i udać się w kierunku MCEAH przy ulicy Leszczyńskiej 15.

Serdecznie zapraszamy !

Pomoc Miała twarz Kobiety plakat na konferencję

Pomoc Miała Twarz Kobiety 2