Prace przy wystawie stałej na ukończeniu

Członkowie Zarządu Powiatu w Oświęcimiu odwiedzili Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Obejrzeli postępy prac przy tworzeniu ekspozycji oraz zastosowane na niej nowoczesne rozwiązania multimedialne.

Rozmieszczone na trzech kondygnacjach  instalacje oglądali: starosta Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz, członkinie zarządu powiatu Teresa Jankowska i Grażyna Kopeć oraz członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak. Po ekspozycji i pomieszczeniach muzealnych oprowadzała dyrektor Dorota Mleczko. Zaprezentowała m.in. nowoczesny sprzęt, który posłuży do digitalizacji zbiorów.

Pod koniec ub. r. pracownicy przenieśli się z tymczasowej siedziby w oświęcimskiej urzędzie pracy do zmodernizowanego budynku przy ul. Kolbego 2A w Oświęcimiu. Cały czas trwa montaż wystawy stałej. Otwarcie zaplanowano na kwiecień br.

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej to samorządowa instytucja kultury. Jej organizatorem jest Powiat Oświęcimski, organem współprowadzącym Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przypomnijmy, że misją muzeum jest upamiętnienie mieszkańców ziemi oświęcimskiej, ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej i pomocy, jaką niejednokrotnie z narażeniem życia i zdrowia nieśli oni więźniom KL Auschwitz.