Sąsiedzkie rozmowy o dalszej współpracy

Dyrektor Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej Dorota Mleczko i rektor Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu dr n. o zdr. Sonia Grychtoł, prof. MUP, spotkały się w nowej siedzibie MPMZO, by rozmawiać o możliwościach wspólnych działań obu instytucji.

Muzeum i uczelnia mają siedziby przy tej samej ulicy – Maksymiliana Kolbego. Dzieli je od siebie kilkaset metrów. Nic więc dziwnego, że miesiąc po przenosinach muzeum do zmodernizowanego budynku doszło do spotkania pań kierujących oboma ośrodkami.

Zaprosiłam Panią Rektor do naszej stałej siedziby, aby porozmawiać o możliwościach współpracy naszych instytucji. Bliskie sąsiedztwo oraz  działalność edukacyjno-naukowa prowadzona przez obie jednostki  otwiera przed nami wiele możliwości  do prowadzenia wspólnych przedsięwzięć w niedalekiej przyszłości.  Już w trakcie tego spotkania został ustalony zarys pierwszego wspólnego działania, teraz musimy dopracować szczegóły  – powiedziała dyrektor MPMZO Dorota Mleczko.

Dla rektor Soni Grychtoł była to również okazja, by zobaczyć budynek muzeum po zakończeniu prac remontowych.

Od lewej: rektor Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu dr n. o zdr. Sonia Grychtoł, prof. MUP, dyrektor Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej Dorota Mleczko i Aleksandra Bibrzycka z MPMZOOd lewej: rektor Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu dr n. o zdr. Sonia Grychtoł, prof. MUP, dyrektor Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej Dorota Mleczko i Aleksandra Bibrzycka z MPMZO