
Muzeum rozpoczyna kolejny raz akcję „Pamiętamy”
Podstawowym celem akcji „Pamiętamy” jest upamiętnienie osób niosących pomoc więźniom KL Auschwitz-Birkenau oraz wyjątkowych postaci wpisanych w historię ziemi oświęcimskiej. Od kilku lat, przed Świętem
Poniżej znajdziecie Państwo całe archiwum aktualności związanych z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Podstawowym celem akcji „Pamiętamy” jest upamiętnienie osób niosących pomoc więźniom KL Auschwitz-Birkenau oraz wyjątkowych postaci wpisanych w historię ziemi oświęcimskiej. Od kilku lat, przed Świętem

Tam, gdzie nie milczy ziemia – pamięć, miejsce, świadectwo” – taki tytuł nosi IV edycja projektu edukacyjnego pn. Akademia Dziedzictwa Pamięci. Jej organizatorami są: Muzeum

Drugi rok z rzędu Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej wydało kalendarz ze zdjęciami ze swoich, coraz bogatszych zbiorów. Kalendarz trafi do przyjaciół i sympatyków Muzeum

To przedsięwzięcie jest doskonałą okazją, by stać się częścią wspaniałej historii ziemi oświęcimskiej. Możesz bowiem przesłać swoje zdjęcie i stworzyć wraz z Muzeum Pamięci Mieszkańców

24 września, w Młodzieżowej Piwnicy Artystycznej MDK, odbyło się spotkanie uczestników projektu rozbudowy aplikacji multimedialnej wydanej przez Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Za aktywny udział

W ogłoszonym w czerwcu konkursie fotograficznym pt. „Miejsca Pamięci – historia moją inspiracją” jury postanowiło przyznać wyróżnienie Martynie Kuras z Oświęcimia. Przypomnijmy, że można było

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza młodych ludzi zainteresowanych sztukami wizualnymi do udziału w konkursie fotograficznym związanym z historią Oświęcimia i okolicznych miejscowości. Mogą w
Od poniedziałku do piątku:
7:30 – 15:30
© 2018-2025 Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.